Nowoczesna Implantologia | Implanty Zębowe Kraków
Implanty | Stomatologia Impla Kraków
W naszym centrum stomatologicznym Stomatologia IMPLA w Krakowie wykonujemy zabiegi implantologiczne, polegające na wszczepieniu implantów z czystego, certyfikowanego tytanu, materiału świetnie tolerowanego przez ludzki organizm. Nasz zespół to doświadczeni lekarze stale podnoszący kwalifikacje na kursach i sympozjach naukowych w kraju i za granicą. Zapewnimy trwałe i mocne implanty zębów. Mamy duże doświadczenie. Przeprowadziliśmy już wiele udanych zabiegów! Zapraszamy!
Doświadczeni lekarze
Nowoczesne metody
Trwałość i odporność
Najwyższa jakość
Implanty zębów – wykonywane u nas zabiegi:
- Implantacja natychmiastowa wraz z natychmiastową odbudową protetyczną (tzw. Ząb porcelanowy) w jeden dzień. Implant zębowy zostaje wszczepiony bezpośrednio po utracie zęba z możliwością zachowania wszystkich otaczających implant struktur tkankowych.
- Implantacja późna – implanty zębowe zostają wszczepione w wygojonej kości.
- Implantacja natychmiastowa wraz z natychmiastową odbudową (tzw. ząb /implant zębowy/ w jeden dzień) implant zębowy zostaje wszczepiony bezpośrednio po utracie zęba z możliwością zachowania wszystkich otaczających implant struktur tkankowych.
- Zabiegi augmentacyjne (regeneracja kości) są niezwykle istotne dla długotrwałego i estetycznego efektu leczenia implantologicznego.
- Przeszczepy kości – odbudowa na szerokość i wysokość kości niezbędnej jako miejsce przyszłej implantacji.
- Podniesienie dna zatoki szczękowej (sinus lift) poprzez okienko boczne lub mało inwazyjną metodą IntraLiftu (przez łoże implantu).
- Intra Lift – małoinwazyjne podniesienie dna zatoki szczękowej przez łoże implantu.
- Rozszczepienie wyrostka zębodołowego (Bone Splitting)
- Zagęszczenie kości (Bone Spreading).


Zobacz efekty naszego leczenia
Przed i po – Odbudowa brakującego siekacza bocznego pełnoceramiczną koroną cyrkonową na implancie.
Aby zobaczyć efekt leczenia, proszę przesunąć białą strzałkę od prawej krawędzi zdjęcia do lewej.
-
Stałe uzupełnienie zębów
-
Poczucie odzyskania własnych zębów
-
Naturalny wygląd i funkcje
-
Poprawa wyglądu twarzy
-
Zabieg mało inwazyjny i bezpieczny
-
Nie wymagają szczególnej opieki
-
Bardzo wytrzymałe i stabilne
-
Brak ograniczeń dietetycznych
-
Duży komfort
Czym są implanty zębów?
Implant zęba, to biologicznie neutralna śruba tytanowa, wszczepiana w kość szczęki, zastępująca korzeń utraconego zęba. Na implancie można osadzić koronę porcelanową.
Implanty zębów to bezpieczne rozwiązanie, które pozwala na odbudowę uzębienia bez (nieuniknionego przy zabiegach protetycznych) naruszania i szlifowania zdrowych zębów w sąsiedztwie. To stałe, mocne i bardzo trwałe uzupełnienie braków zębowych.
Wstawienie implantu zęba, wymaga jedynie miejscowego znieczulenia. Implanty zębów po wszczepieniu są stabilne i nie wymagają używania klejów do protez. Implanty zapewniają komfort i poczucie odzyskania własnych zębów, a w ślad za nim całkowicie nową jakość życia. Implantacja jest mało inwazyjnym zabiegiem chirurgicznym. Sam zabieg trwa około 20 minut, po jego zakończeniu pacjent może od razu wrócić do domu.
Dlaczego u nas?
- Nasi lekarze posiadają doświadczenie i kwalifikacje potwierdzone odpowiednimi certyfikatami ponadto swoją wiedzę i umiejętności stale aktualizują i zgłębiają, uczestnicząc w licznych kursach i kongresach implantologicznych.
To specjaliści, którzy zapewnią jakość i bezpieczeństwo na każdym etapie leczenia. - Nasze implanty posiadają certyfikaty jakości. Wykonane są z najlepszych materiałów.
- Dysponujemy nowoczesnym wyposażeniem sprzętowym.
- Bardzo troszczymy się o naszych pacjentów.

Schemat wszczepienia implantu




Implanty zębów | Najczęściej zadawane pytania
Implanty to zabieg na całe życie. Jeśli zostaną poprawnie założone, z przestrzeganiem wszystkich zasad – jest to najtrwalsza obecnie metoda uzupełnienia ubytków w uzębieniu.
Jak najbardziej, wiek nie jest przeciwskazaniem do zabiegu. Można z powodzeniem korzystać z implantów. Warunkiem jest jednak całkowicie wyleczona jama ustna, co również można zrobić w naszym gabinecie.
Na czym polega zabieg wszczepienia implantu?
Potrzebna jest wizyta konsultacyjna i niezbędne badania: dokładny wywiad zdrowotny, badanie jamy ustnej pacjenta, diagnostyka radiologiczna.
Pacjenci zakwalifikowani do leczenia implantologicznego przed przystąpieniem do zabiegu muszą przejść kompleksowe wyleczenie ze wszystkich schorzeń zębów i jamy ustnej. Jest to warunkiem udanego zabiegu oraz trwałości implantu.
- Zabieg wszczepienia jednego implantu trwa około 20 minut, po jego zakończeniu pacjent może od razu wrócić do domu. Implantacja jest zabiegiem krótkim, niebolesnym, przeprowadzanym w znieczuleniu miejscowym z zachowaniem pełnej aseptyki.
- Na zabieg pacjent powinien przyjść wypoczęty i zjeść lekki posiłek. Należy bezwzględnie przestrzegać zakazu palenia tytoniu i spożywania alkoholu.
- Przy użyciu specjalnych wierteł zostaje przygotowane miejsce pod implant, który z odpowiednią siłą jest wkręcany w kość, a następnie zabezpieczony śrubą zamykającą oraz założonymi szwami.
- Bezpośrednio po implantacji wykonuje się zdjęcie radiologiczne, umożliwiające kontrolę właściwej pozycji implantu.
- Po wszczepieniu implantu miejsce zabiegu jest delikatne i wrażliwe, dlatego konieczne jest przestrzeganie zasad higieny. Lekarz przekaże zalecenia do jakich należy się stosować, aby cały proces przebiegał prawidłowo i bez komplikacji. Okres ten jest czasem wizyt kontrolnych, zawsze wtedy pozostajemy do dyspozycji naszych Pacjentów.
Implantacja, choć jest mało inwazyjnym zabiegiem chirurgicznym, wymaga od pacjenta dokładnego stosowania się do zaleceń, jakie podał lekarz prowadzący. Odpowiednie zachowanie pacjenta tuż po zabiegu pozwoli na prawidłowe gojenie się rany oraz uniknięcie powikłań, stanowiących nieodłączne ryzyko każdego zabiegu chirurgicznego.
Jak zachować się w pierwszych dniach po wszczepieniu implantu zębowego?
- stosuj zimne okłady – po zabiegu pacjenci otrzymują od nas kompres z suchego lodu, który przykładany bezpośrednio do policzka w okolicy wprowadzonego implantu zmniejszy opuchliznę. Zimny okład w postaci suchego lodu lub schłodzonego żelowego woreczka stosujemy przez 15 minut, robiąc 15-minutowe przerwy, aż do trzeciej doby po implantacji. Uwaga, jeśli opuchlizna jest duża i utrzymuje się powyżej trzech dni należy skonsultować się z lekarzem.
- poczekaj aż miną objawy znieczulenia – w czasie jego działania utrudnione jest mówienie, gryzienie i połykanie. Po zabiegu należy wstrzymać się od jedzenia i gorącego picia, aby uniknąć poparzenia lub przygryzienia policzków. Ustępowanie znieczulenia może trwać nawet do kilu godzin. Jeśli uczucie zdrętwienia w żuchwie nie mija należy skontaktować się z lekarzem.
- pamiętaj o odpowiedniej diecie – kiedy minie znieczulenie przez pierwsze dwa dni utrzymuj dietę płynną, następnie spożywaj pokarmy miękkie o konsystencji ugotowanego ziemniaka, niesprawiające trudności w gryzieniu oraz mające temperaturę pokojową (unikaj gorącego jedzenia i picia). Staraj się gryźć stroną przeciwną do miejsca implantacji. W czasie gojenia wszystkim pacjentom zalecamy spożywanie lodów. Dieta powinna być utrzymana przez dwa tygodnie po zabiegu do momentu, aż tkanki miękkie będą szczelnie zamknięte.
- przyjmuj przepisane leki przeciwbólowe – zanim minie znieczulenie podajemy pacjentom leki przeciwbólowe. Implantacja jest zabiegiem chirurgicznym, który może spowodować niewielkie dolegliwości bólowe. W celu zmniejszenia bólu należy zażyć przepisane przez lekarza środki w zaleconych dawkach. Jeśli ból mimo przyjmowanych leków nie maleje lub jest silniejszy poinformuj o tym swojego stomatologa. Nie zwiększaj na własną rękę ilości przyjmowanych leków (zawsze istnieje ryzyko pojawienia się efektów niepożądanych).
- nie przerywaj antybiotykoterapii – profilaktyczne podanie antybiotyku zmniejszy ryzyko powikłań wynikających z infekcji bakteryjnych, dlatego też zalecony antybiotyk przyjmuj w przewidzianej dawce o jednakowych porach dnia.
- stosuj zalecone żele i maści – po implantacji higiena jamy ustnej jest utrudniona, dlatego też w pierwszych trzech dniach po zabiegu pacjenci stosują Elugel. Preparat ten odkaża ranę i przeciwdziała osadzaniu się płytki nazębnej. Dodatkowo dla przyspieszenia regeneracji tkanek i ochrony błony śluzowej przed podrażnieniem w czasie spożywania pokarmów rekomendujemy maść stomatologiczną Solcoseryl.
- zachowaj czystość jamy ustnej – w trakcie gojenia po każdym posiłku delikatnie płucz usta preparatami odkażającymi z chlorheksydyną (np. Eludril). Zęby szczotkuj nową, miękką i wyłącznie ręczną szczotką, omijając miejsce implantacji. Gdy szwy zostaną ściągnięte do oczyszczenia zębów w okolicy implantacji używaj szczoteczki z miękkim włosiem.
- nie pociągaj i nie podnoś policzka, wargi, aby obejrzeć szwy – napinanie tkanek miękkich w okolicy świeżej rany może spowodować zerwanie szwów i rozejście się błony śluzowej, przykrywającej implant. W efekcie może dojść do zaburzenia gojenia i zwiększenia ryzyka infekcji.
W okresie pooperacyjnym przestrzeganie zaleceń pozwoli uniknąć wystąpienia powikłań, niosących ryzyko odrzucenia implantu, skróci to czas rekonwalescencji i zmniejszy nieprzyjemnie objawy występujące po zabiegu chirurgicznym.
1. Etap osteoinetgracji – zrastanie się tkanki kostnej z powierzchnią tytanową implantu.
Trwa on od 3 do 6 miesięcy. Czas ten może ulec wydłużeniu, jeżeli konieczne było przeprowadzenie dodatkowych zabiegów. Na tym etapie pacjent jest zaopatrzony w koronę tymczasową, aby czuł się komfortowo i mógł prowadzić tryb życia taki jak do tej pory.
2. Po tym czasie implant zostaje odsłonięty i zakładana jest śruba gojąca. Pozwala ona na poprawne wygojenie błony śluzowej w okolicy implantu oraz modeluje kształt dziąsła przed wykonaniem ostatecznej korony protetycznej.
Po zabiegu implantacji rekomendowane są wizyty kontrolne co 6 miesięcy.
3. Etap ostatni – to zamocowanie mostu lub korony protetycznej. Lekarz przykręca łącznik do implantu i mocuje wykonaną w laboratorium pracę protetyczną. Etap ten przebiega różnie w zależności od wybranego wariantu protetycznego podczas pierwszej wizyty.
Po osadzeniu elementów protetycznych leczenie implantologiczne jest zakończone. Pacjent jest informowany o zaleceniach i wskazówkach dotyczących higieny.