Chirurgia stomatologiczna

Zabiegi chirurgii stomatologicznej proponujemy pacjentom w sytuacji, gdy ząb jest całkowicie zniszczony lub ubytek próchnicowy schodzi poniżej linii dziąsła. W takich sytuacjach na leczenie i odbudowę jest już za późno. Ząb należy usunąć, by zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się próchnicy. Nasi lekarze stomatolodzy przeprowadzą Cię przez proces leczenia bez niepotrzebnego stresu i bólu.

Zabiegi chirurgiczne bez stresu? Tak, to możliwe

Chirurgia stomatologiczna zabiegi:

  • usuwanie zębów mlecznych
  • usunięcie zawiązków zębów stałych
  • odsłonięcie zatrzymanych zębów ze wskazań ortodontycznych
  • chirurgia stomatologiczna zębów stałych
  • chirurgiczne usuwanie zatrzymanych zębów mądrości („ósemek”)
  • nacięcie ropnia z drenażem
  • wydłużenie klinicznej korony
  • resekcja wierzchołka korzenia

Zapewniamy miłą atmosferę, która pomoże Ci przezwyciężyć stres

Ekstrakcje zębów będące podstawowymi zabiegami stomatologicznymi wymagają zaplanowania procedur, nie tylko usunięcia zęba, ale przede wszystkim dalszego postępowania jak na przykład odbudowy braku.

Chirurgia stomatologiczna |
Dlaczego u nas?

Dzięki wiedzy i doświadczeniu naszych lekarzy ze specjalizacją chirurgiczną oraz nowoczesnych metod jakie stosujemy w naszej klinice zapewniamy wysoki poziom wykonanych zabiegów chirurgicznych.

Piezochirurgia

Wykorzystanie nowoczesnej techniki piezoelektrycznej pozwala na wykonywanie cięć w tkance kostnej eliminując mechaniczne mikrowibracje zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo dla istotnych struktur anatomincznych jak błony, nerwy i naczynia krwionośnenawet po bezpośrednim kontakcie z końcówką pracującą.

Zabiegi chirurgiczne z użyciem błon PRF

Metoda ta polega na pobraniu krwi od pacjenta do sterylnego zestawu jednorazowego użytku bezpośrednio przed planowanym zabiegiem chirurgicznym. Przy pomocy wysoce specjalistycznej wirówki EBA 200 marki Hettich powstaje wyseparowana z krwi warstwa bogatopłytkowa z której wykonuje się doskonale przyswajaną przez organizm naturalna membranę PRF. Jej zastosowanie eliminuje ryzyko wystąpienia reakcji uczuleniowej i znacznie przyspiesza proces gojenia oraz w zauważalny sposób zmniejsza efekty opuchlizny pozabiegowej.

Błony PRF wykorzystujemy w stomatologii:

  • jako uzupełnienie braków kości podczas zabiegów implantacji (zanotowano wysoki poziom stymulacji kości w miejscu jej ubytku)
  • w podnoszeniu dna zatoki szczękowej podczas wszczepiania implantów zębowych
  • podczas zabiegów periodontologicznych (zwłaszcza paradontozy)
  • jako zabezpieczenie zębodołu po ekstrakcji zęba
    (PRF łagodzi ból i goi kość wyrostka zębodołowego w przypadku suchego zębodołu)

Zapisz się do naszego specjalisty

Izabela Mojsa

Doktor nauk medcznych, specjalista chirurgii stomatologicznej. Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Uczestniczka licznych, praktycznych kursów i szkoleń w kraju i za granicą. Autorka wielu prac naukowo-badawczych, opublikowanych w renomowanych, międzynarodowych czasopismach naukowych z zakresu chirurgii stomatologicznej. Odbyła zagraniczny staż naukowy w Wielkiej Brytanii, w prestiżowym ośrodku kliniczno-badawczym w zakresie implantologii i chirurgii periodontologicznej. W swojej pracy łączy aktualną wiedzę naukową i zdobyte doświadczenie kliniczne z pasją i satysfakcją z wykonywanych zabiegów. Lubi ambitne wyzwania, kieruje się przede wszystkim dobrem pacjenta.

Biegle włada językiem angielskim, co umożliwia jej swobodną i efektywną współpracę z anglojęzycznymi pacjentami. Zajmuje się chirurgią stomatologiczną, implantologią, mikrochirurgią endodontyczną i chirurgią periodontologiczną.

Bartłomiej Kmera

Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie uzyskał tytuł zawodowy lekarza dentysty, a następnie, po kolejnych dodatkowych latach nauki, specjalisty periodontologii. Członek Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego.

Jego największą zaletą jest wszechstronność. Zawsze stara się podejść do leczenia pacjentów kompleksowo, stąd chętnie i aktywnie uczestniczy w licznych interdyscyplinarnych kursach zawodowych stale podnosząc swoje kwalifikacje w wielu dziedzinach stomatologii, a szczególnie periodontologii. W Centrum Stomatologii Impla zajmuje się leczeniem tkanek przyzębia oraz leczeniem chirurgicznym.

Dobra komunikacja z pacjentami, ambicja oraz dążenie do perfekcji sprawiają, że nie boi się trudnych wyzwań zawodowych, jednak na pierwszym miejscu zawsze stawia dobro pacjenta.

Tomasz Grzegorek

Ukończył Wydział Lekarski Oddział Stomatologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Lekarz Uniwersyteckiej Kliniki Stomatologicznej w Krakowie (2002–2007). Od 2003 r. prowadzi indywidualną praktykę stomatologiczną. Ukończył Curriculum Implantologiczne Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego, które jest pierwszym stopniem umiejętności implantologicznej PSI, DGOI (Niemieckiego Stowarzyszenia Implantologicznego) i ICOI największej międzynarodowej organizacji implantologicznej na świecie. Umiejętność implantologiczną i tytuł lekarz implantolog według wyżej wymienionych stowarzyszeń uzyskał po zdaniu egzaminu FELLOWSHIP w 2015 roku. Implantologia od lat stanowiła centrum jego zawodowych zainteresowań, dlatego też wiedzę i swoje umiejętności zgłębia uczestnicząc w licznych kursach i kongresach implantologicznych.

Zawsze dba o jak najlepszy efekt swojej pracy oraz o to, by zapewnić pacjentom komfort i bezpieczeństwo. Największą satysfakcję przynosi mu zadowolenie pacjenta po zakończeniu leczenia.

Jest członkiem PSI (Polskie Stowarzyszenie Implantologiczne), ICOI (International Congress of Oral Implantologists), DGOI (Deutsche Gesellshaft für Orale Implantologie).

Umów się na konsultację

Najczęściej zadawane pytania

Jak przygotować się do zabiegu chirurgicznego?

Przed zabiegiem zalecamy zjeść lekki posiłek. Trzeba zadbać o nawodnienie organizmu. Na zabieg nie należy przyjeżdżać rowerem lub na rolkach, ponieważ zabieg może wywołać osłabienie.

Zalecenia dla pacjentów po zabiegu chirurgicznym

Bezpośrednio po zabiegu:

  • Należy zagryźć gazik przez 30 min., po tym czasie należy go delikatnie usunąć z jamy ustnej, jeżeli krwawienie utrzymuje się, proszę wymienić gazik na nowy i kontynuować uciskanie.
  • W przypadku przedłużającego się/intensywnego krwawienia – proszę natychmiast zgłosić się do lekarza.
  • Przez 2 godziny po zabiegu proszę nic nie jeść i nie pić, a po 2 godzinach tylko zimne/miękkie rzeczy, nic twardego/gorącego/gazowanego

Ponadto:

Przez co najmniej 24 godziny nie należy:

  • palić papierosów
  • płukać jamy ustnej
  • pić alkoholu
  • pić przez słomkę
  • wydmuchiwać nosa
  • spluwać

Przez pierwszy tydzień:

Pacjent powinien jeść miękkie lub płynne posiłki. Nie powinno się uprawiać sportu oraz należy unikać ekspozycji na słońce

Zalecany jest odpoczynek w domu.