Chirurgia stomatologiczna Kraków

Chirurgia stomatologiczna | Stomatologia Impla Kraków

Chirurgia stomatologiczna jest proponowana pacjentom w sytuacji, gdy ząb jest całkowicie zniszczony lub ubytek próchnicowy schodzi poniżej linii dziąsła. Wówczas leczenie i odbudowa zęba mogą okazać się niemożliwe i ząb taki należy usunąć, aby nie dopuścić do dalszego rozprzestrzeniania się próchnicy. Nasi doświadczeni lekarze stomatolodzy przeprowadzą proces leczenia bez niepotrzebnego stresu i bólu.

Przypadki wymagające stosowania rozwiązań chirurgicznych

Niektóre zęby nienaruszone próchnicą mogą również z różnych powodów wymagać usunięcia. Zdarzają się sytuacje, gdy usunięcie zęba należy wykonać z powodu wskazań ortodonty (na przykład gdy jest brak miejsca w szczęce na pozostałe zęby lub zęby są nadmiernie stłoczone). Zdarzają się przypadki, gdy są wskazania do usunięcia zawiązka zęba. Również zęby zatrzymane i niewyrzynające się mogą wymagać usunięcia. W naszym centrum stomatologii wykonywane jest  usuwanie zębów mądrości (tzw. „ósemek”).

Chirurgia stomatologiczna proponowane zabiegi:

  • usuwanie zębów mlecznych
  • usunięcie zawiązków zębów stałych i odsłonięcie zatrzymanych zębów ze wskazań ortodontycznych
  • chirurgia stomatologiczna zębów stałych, w tym chirurgiczne usunięcie zatrzymanych zębów mądrości (ósemek)
  • nacięcie ropnia z drenażem
  • wydłużenie klinicznej korony
  • resekcja wierzchołka korzenia

Piezochirurgia: wykorzystanie nowoczesnej techniki piezoelektrycznej pozwala na wykonywanie cięć w tkance kostnej eliminując mechaniczne mikrowibracje zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo dla istotnych struktur anatomincznych jak błony, nerwy i naczynia krwionośnenawet po bezpośrednim kontakcie z końcówką pracującą.

Zabiegi chirurgiczne z użyciem błon PRF (Platelet Rich Fibrin – fibryna bogatopłytkowa). Metoda ta polega na pobraniu krwi od pacjenta do sterylnego zestawu jednorazowego użytku bezpośrednio przed planowanym zabiegiem chirurgicznym. Przy pomocy wysoce specjalistycznej wirówki EBA 200 marki Hettich  powstaje  wyseparowana  z krwi warstwa bogatopłytkowa z której wykonuje się  doskonale przyswajaną przez organizm naturalna membranę PRF. Jej zastosowanie eliminuje ryzyko wystąpienia reakcji uczuleniowej i znacznie przyspiesza proces gojenia oraz w zauważalny sposób zmniejsza efekty opuchlizny pozabiegowej.

Błony PRF wykorzystujemy w stomatologii:

  • jako uzupełnienie braków kości podczas zabiegów implantacji (zanotowano wysoki poziom stymulacji kości w miejscu jej ubytku)
  • w podnoszeniu dna zatoki szczękowej podczas wszczepiania implantów zębowych
  • podczas zabiegów periodontologicznych (zwłaszcza paradontozy)
  • jako zabezpieczenie zębodołu po ekstrakcji zęba (PRF łagodzi ból i goi kość wyrostka zębodołowego w przypadku suchego zębodołu)

Po zabiegu z zakresu chirurgii stomatologicznej

W uzasadnionych przypadkach po zabiegu usunięcia „ósemki” lub innego zęba będzie możemy skierować pacjenta na zwolnienie lekarskie.

Utrata zęba lub kilku może oznaczać utratę pewności siebie ze względu na niedoskonały uśmiech. Wówczas możemy zaproponować naszym pacjentom szereg rozwiązań takich jak implanty zębowe lub leczenie protetyczne.

usuwanie osemek krakow

Usuwanie „ósemek” poprzedza wykonanie zdjęcia RTG

12 446 91 71

Zadzwoń do nas

ul. Zdrowa 1/7

II piętro Kraków

Godziny otwarcia

Pon - Piąt.: 9:00 - 20:00

Umów wizytę

rejestracja@impla.com.pl