Wybielanie zębów

W naszej klinice w Krakowie wybielanie zębów odbywa się on przy użyciu żelu Opalescence. W naszej ofercie znajdziecie Państwo dwa rodzaje zabiegów wybielających: wybielanie zębów w gabinecie (szybsza metoda, bo zadowalające efekty można osiągnąć już po jednym zabiegu) oraz wybielanie zębów nakładkowe nocne, (pacjent sam aplikuje żel do nakładki). Zaufaj naszemu doświadczeniu i spodziewaj się najlepszego efektu!

wybielanie-zebow-przedwybielanie-zebow-po

Zapewniamy skuteczne wybielanie zębów

Wybielanie zębów w gabinecie

Wybielanie zębów żelem Opalescence w gabinecie nie wymaga stosowania nakładek. Żel wybielający aplikowany jest bezpośrednio na zęby, po upływie około 10-15 minut jest usuwany. Przed nałożeniem żelu, dziąsła zabezpieczane są specjalnym preparatem ochronnym.

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym jest szybsze, a zadowalające efekty można osiągnąć nawet już po jednym zabiegu.

Wybielanie zębów nakładkowe nocne

Najpierw lekarz dentysta pobiera od pacjenta dokładny wycisk zębów. Następnie na jego podstawie technicy wykonują dwie silikonowe nakładki (oddzielnie na zęby dolne i górne). Przezroczyste, elastyczne nakładki zapewniają komfort i bezpieczeństwo podczas domowego wybielania zębów.

Następnie Pacjent otrzymuje do domu strzykawki z żelem wybielającym (ich ilość jest zależna od długości procesu wybielania zębów) oraz szczegółową instrukcję postępowania. Pacjent aplikuje żel do nakładek i zakłada je na noc, a pierwsze efekty często widoczne są już następnego dnia. Trzeba jednak nastawić się raczej na dłuższe oczekiwanie na efekty. W celu monitorowania efektów wybielania zębów, wizyty kontrolne zazwyczaj ustalane są co kilka dni.

Wybielanie zębów | Dlaczego warto?

Wybielanie zębów to zabieg z zakresu stomatologii estetycznej. Piękny uśmiech dodaje urody i zapewnia pewność siebie. Każdy z nas marzy o uśmiechu godnym hollywoodzkiej gwiazdy, niestety natura nie zawsze obdarza nas nienagannym uzębieniem i pięknymi, białymi zębami. Na szczęście z pomocą przychodzi nam wybielanie zębów. Rezultatem zabiegów są pięknie, białe i estetyczne zęby.

Zapisz się do naszego specjalisty

lek. dent.

Natalia Kmera

Absolwentka wydziału lekarsko-dentystycznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Zajmuje się głównie stomatologią zachowawczą. Stawia na profilaktykę.

W leczeniu jej priorytetem jest komfort pacjenta i kompleksowe podejście do jego problemów. Stale podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach.

Klaudia Bieńko

Dyplomowana higienistka stomatologiczna.

Zawsze miła, pełna życzliwości i zrozumienia. Charakteryzuje ją punktualność i staranność, dba o najdrobniejsze szczegóły. W klinice Stomatologia Impla zajmuje się czynną asystą przy zabiegach stomatologicznych i implantologicznych oraz profesjonalną higieną jamy ustnej.

Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach i szkoleniach. Dba o organizację pracy oraz prawidłowy przebieg wizyt w naszym Centrum Stomatologii.

Elżbieta Bernacka

Dyplomowana higienistka stomatologiczna.

Swoją pracę wykonuje z dużym zaangażowaniem. Zawsze miła, pomocna i uśmiechnięta. Posiada bardzo dobry kontakt z pacjentami.

Jest profesjonalną higienistką, która asystuje przy zabiegach stomatologicznych.

Zapraszamy na konsultację

Najczęściej zadawane pytania

Wybielanie zębów I Jak utrzymać długotrwały efekt?

Aby efekt był długotrwały konieczne jest zastosowanie kilku zasad.

  • Przede wszystkim przez dwie godziny po zabiegu nie wolno jeść ani pić nic poza wodą mineralną. Przez dwie kolejne doby powinniśmy stosować tzw. „białą dietę” czyli spożywać produkty pozbawione barwników.
  • Obowiązuje absolutny zakaz spożywania pewnej grupy napojów i pokarmów, które barwią szkliwo. Należą do nich: czerwone wino, kawa, herbata, jagody, buraki oraz inne warzywa i owoce silnie barwiące, cola oraz napoje i soki gazowane, owocowe jogurty a także ciemne pieczywo i ciemny ryż.
  • Ponadto przez co najmniej dwie doby nie wolno palić papierosów, a najlepiej w ogóle z nich zrezygnować.
  • Dodatkowo bardzo ważna jest dbałość o higienę jamy ustnej, dzięki czemu trwałe efekty utrzymują się dłużej.
  • Należy również pamiętać, że w ciągu kilku lat po wybielaniu, zęby mogą w pewnym stopniu ściemnieć pod wpływem różnych czynników i substancji, które przebarwiają zęby.