Wybielanie zębów | Stomatologia Impla Kraków

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów

Piękny uśmiech dodaje urody i zapewnia pewność siebie. Każdy z nas marzy o uśmiechu godnym hollywoodzkiej gwiazdy, niestety natura nie zawsze obdarza nas nienagannym uzębieniem. Na szczęście z pomocą przychodzi nam wybielanie zębów.
Wybielanie zębów to zabieg z zakresu stomatologii estetycznej, który w Centrum Stomatologii Impla odbywa się przy użyciu żelu Opalescence. W naszej ofercie znajdziecie Państwo dwa rodzaje zabiegów wybielających: wybielanie nakładkowe nocne, gdzie pacjent sam aplikuje żel do nakładki oraz wybielanie w gabinecie.

Wybielanie nakładkowe nocne

Pierwsza metoda, czyli nakładkowe wybielanie nocne polega na wykonaniu w gabinecie stomatologicznym nakładek na zęby, idealnie dopasowanych do naszego zgryzu na podstawie pobranego wcześniej wycisku. Przezroczyste, elastyczne nakładki zapewniają komfort i bezpieczeństwo podczas domowego wybielania zębów.
Pacjent otrzymuje do domu strzykawki z żelem wybielającym (ich ilość jest zależna od długości procesu wybielania) oraz szczegółową instrukcję postępowania, by efekt był jak najlepszy. Pacjent aplikuje żel do nakładek i zakłada je na noc, a pierwsze efekty często widoczne są już następnego dnia. Trzeba jednak nastawić się raczej na dłuższe oczekiwanie na efekty. W celu monitorowania efektów wybielania zębów, wizyty kontrolne ustalane są co kilka dni.

Wybielanie zębów w gabinecie

Wybielanie zębów żelem Opalescence w gabinecie nie wymaga stosowania nakładek. Żel wybielający aplikowany jest bezpośrednio na zęby, po upływie około 10-15 minut jest usuwany. Przed nałożeniem żelu, dziąsła zabezpieczane są specjalnym preparatem ochronnym.
Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym jest szybsze, a zadowalające efekty można osiągnąć nawet już po jednym zabiegu.

Po zabiegu

Aby efekt był długotrwały konieczne jest zastosowanie kilku zasad. Przede wszystkim przez dwie godziny po zabiegu nie wolno jeść ani pić nic poza wodą mineralną. Przez dwie kolejne doby powinniśmy stosować tzw. „białą dietę” czyli spożywać produkty pozbawione barwników.

Obowiązuje absolutny zakaz spożywania pewnej grupy napojów i pokarmów, które barwią szkliwo. Należą do nich: czerwone wino, kawa, herbata, jagody, buraki oraz inne warzywa i owoce silnie barwiące, cola oraz napoje i soki gazowane, owocowe jogurty a także ciemne pieczywo i ciemny ryż. Ponadto przez co najmniej dwie doby nie wolno palić papierosów, a najlepiej w ogóle z nich zrezygnować.

Dodatkowo bardzo ważna jest dbałość o higienę jamy ustnej, dzięki czemu trwałe efekty utrzymują się dłużej.
Należy również pamiętać, że w ciągu kilku lat po wybielaniu, zęby mogą w pewnym stopniu ściemnieć pod wpływem różnych czynników i substancji, które przebarwiają zęby.

Zaufaj naszemu doświadczeniu i spodziewaj się najlepszego efektu! rejestracja online >>