Korony pełnoceramiczne

 • W naszej klinice w Krakowie tworzymy piękne uśmiechy także wtedy, gdy naturalne zęby zostały mocno uszkodzone lub przebarwione.
 • Nawet w przypadku, gdy doszło do uszkodzenia dużej powierzchni zewnętrznej zęba na skutek ubytku możemy poprawić ich estetykę. Wtedy polecanym rozwiązaniem są korony pełnoceramiczne.
 • Zaufaj naszemu doświadczeniu i ciesz się znowu pięknym uśmiechem.

Doskonały uśmiech na wiele lat

Zalety koron pełnoceramicznych:

 • bardzo wysoka wytrzymałość i trwałość (odporność na złamanie)
 • szczelność – idealne dopasowanie korony zabezpiecza ząb przed rozwojem próchnicy
 • materiał z którego wykonane są korony całoceramiczne nie drażni dziąsła – jest dobrze tolerowany przez organizm (nie powodują alergii)
 • mają odpowiednie cechy optyczne (transparentność) – przez co wykazują podobne cechy jakie posiadają naturalne zęby
 • posiadają doskonałe walory estetyczne – do złudzenia przypominają zęby naturalne

Aby odtworzyć braki zębowe, zarówno rozległe jak i pojedynczych zębów oferujemy również inne zabiegi z zakresu leczenia protetycznego jak na przykład: mosty porcelanowe, protezy na zatrzaskach, leczenie implantoprotetyczne czy lecznie implatologiczne. Więcej szczegółów w zakładce: Leczenie protetyczne

Czym są korony ceramiczne?

Korony to pojedyncze uzupełnienia protetyczne stosowane w sytuacjach, gdy ząb jest w dużym stopniu zniszczony i nie da się go odbudować tradycyjnymi metodami. Korony są rodzajem nakładek mocowanych na oszlifowanych wcześniej zębach lub implantach. Jest to rozwiązanie trwałe, estetyczne i odporne na uszkodzenia.

Cyfrowy skaner zębów

 • Pobierania wycisków do przyszłej korony dokonujemy metodą cyfrową przy wykorzystaniu skanera wewnątrzustnego, dlatego pacjenci nie muszą obawiać się odczuwania niedogodności w trakcie tego zabiegu. 
 • Wycisk pobierany jest komputerowo, a obraz jamy ustnej pojawia się na ekranie w technologii 3D.
 • Zabieg wykonuje się przy pomocy specjalnego urządzenia, którego końcówka przypomina pisak. Lekarz przesuwa nią wzdłuż linii zębów, a skaner precyzyjnie odwzorowuje uzębienie pacjenta i pokazuje trójwymiarowy obraz na monitorze.
 • Technologia 3D pozwala na to, by pacjent mógł zobaczyć skan jeszcze przed wykonaniem modelu, co pozwala na wyobrażenie sobie końcowego efektu.

Zapisz się do naszego specjalisty

lek. dent.

Tomasz Grzegorek

Ukończył Wydział Lekarski Oddział Stomatologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Lekarz Uniwersyteckiej Kliniki Stomatologicznej w Krakowie (2002–2007). Od 2003 r. prowadzi indywidualną praktykę stomatologiczną. Ukończył Curriculum Implantologiczne Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego, które jest pierwszym stopniem umiejętności implantologicznej PSI, DGOI (Niemieckiego Stowarzyszenia Implantologicznego) i ICOI największej międzynarodowej organizacji implantologicznej na świecie. Umiejętność implantologiczną i tytuł lekarz implantolog według wyżej wymienionych stowarzyszeń uzyskał po zdaniu egzaminu FELLOWSHIP w 2015 roku. Implantologia od lat stanowiła centrum jego zawodowych zainteresowań, dlatego też wiedzę i swoje umiejętności zgłębia uczestnicząc w licznych kursach i kongresach implantologicznych.
Zawsze dba o jak najlepszy efekt swojej pracy oraz o to, by zapewnić pacjentom komfort i bezpieczeństwo. Największą satysfakcję przynosi mu zadowolenie pacjenta po zakończeniu leczenia.
Jest członkiem PSI (Polskie Stowarzyszenie Implantologiczne), ICOI (International Congress of Oral Implantologists), DGOI (Deutsche Gesellshaft für Orale Implantologie).

Umów się na konsultację

Najczęściej zadawane pytania

Kiedy polecane są korony pełnoceramiczne?

 • Korony pełnoceramiczne polecane są wtedy, gdy: dojdzie do uszkodzenia dużej powierzchni zewnętrznej zęba na skutek próchnicy, albo urazu.
 • Także kiedy Państwa zęby są mocno zniszczone lub przebarwione (np. po leczeniu kanałowym) można poprawić ich wygląd oraz zabezpieczyć je przed przypadkowym złamaniem za pomocą korony. W takim przypadku są one najbardziej polecanym i estetycznym rozwiązaniem.

Jak wygląda korona pełnoceramiczna?

 • Zdecydowana większość cementowanych dziś koron, to korony wykonane w całości z porcelany (tzw pełnoceramiczne). Polecane są Pacjentom bardzo wymagającym. 
 • Wyglądają jak naturalny ząb i nie zawierają metalu. Naśladują naturalne szkliwo zęba.
 • Dzięki komputerowo wspomaganej technice mają bardzo dobre parametry szczelności, wytrzymałości i estetyki. Zaliczane są do najlepszych rozwiązań stosowanych w stomatologii estetcznej i protetyce, ponieważ wykazują takie same cechy jak naturalny ząb.