Doskonały uśmiech

Korony pełnoceramiczne | Stomatologia Impla Kraków

W naszym centrum Stomatologii IMPLA w Krakowie tworzymy piękne uśmiechy także wtedy, gdy naturalne zęby zostały mocno uszkodzone lub przebarwione. Nawet w przypadku, gdy doszło do uszkodzenia dużej powierzchni zewnętrznej zęba na skutek ubytku możemy poprawić ich estetykę. Wtedy polecanym rozwiązaniem są korony pełnoceramiczne. Przeprowadziliśmy już wiele udanych zabiegów. Zaufaj naszemu doświadczeniu i ciesz się znowu pięknym uśmiechem!

Kiedy polecane są korony pełnoceramiczne?

Korony pełnoceramiczne polecane są wtedy, gdy dojdzie do uszkodzenia dużej powierzchni zewnętrznej zęba na skutek próchnicy, albo urazu. Także kiedy Państwa zęby są mocno zniszczone lub przebarwione (np. po leczeniu kanałowym) można poprawić ich wygląd oraz zabezpieczyć je przed przypadkowym złamaniem za pomocą korony. W takim przypadku są one najbardziej polecanym i estetycznym rozwiązaniem.

Zdecydowana większość cementowanych dziś koron, to korony wykonane w całości z porcelany tzw pełnoceramiczne. Korony pełnoceramiczne są polecane Pacjentom bardzo wymagającym.  Wyglądają zupełnie jak naturalny ząb i nie zawierają metalu. Naśladują naturalne szkliwo zęba. Dzięki komputerowo wspomaganej technice ich wykonywania mają bardzo dobre parametry szczelności, wytrzymałości i estetyki. Obecnie uzupełnienia pełnoceramiczne zaliczane są do najlepszych rozwiązań stosowanych w stomatologii estetcznej i protetyce, ponieważ te uzupełnienia protetyczne wykazują takie same cechy jak naturalny ząb.

Zalety koron pełnoceramicznych:

  • bardzo wysoka wytrzymałość i trwałość (odporność na złamanie)
  • szczelność – idealne dopasowanie korony zabezpiecza ząb przed rozwojem próchnicy
  • materiał z którego wykonane są korony całoceramiczne nie drażni dziąsła – jest dobrze tolerowany przez organizm (nie powodują alergii)
  • mają odpowiednie cechy optyczne (transparentność) – przez co wykazują podobne cechy jakie posiadają naturalne zęby
  • posiadają doskonałe walory estetyczne – do złudzenia przypominają zęby naturalne

Wszystkie  te cechy koron zapewniają odpowiednią trwałość oraz wykazują idealne walory estetyczne. Korony te są praktycznie nie do odróżnienia od zębów naturalnych.

Aby odtworzyć braki zębowe, zarówno rozległe jak i pojedynczych zębów oferujemy również inne zabiegi z zakresu leczenia protetycznego jak na przykład: mosty porcelanowe, protezy na zatrzaskach, leczenie implantoprotetyczne czy lecznie implatologiczne. Więcej szczegółów znajdziecie Państwo na stronie Leczenie protetyczne

Braki zębowe należy uzupełniać jak najwcześniej, gdyż długotrwały brak zębów powoduje  luki, które mogą przechylać, lub wysuwać pozostałe stałe zęby. W efekcie utrudnia to potem prawidłową odbudowę protetyczną. Brak nawet jednego zęba może doprowadzić do zaburzeń zgryzu lub rozchwiania zębów. Nie czekaj. Umów się już dziś z naszym stomatologiem.

Zobacz efekty naszego leczenia

Przed i po – Zmiana kształtu zniszczonych zębów w odcinku przednim szczęki poprzez wykonanie pełnoceramicznych koron cyrkonowych

Aby zobaczyć efekt leczenia, proszę przesunąć białą strzałkę od prawej krawędzi zdjęcia do lewej.

12 446 91 71

Zadzwoń do nas

ul. Zdrowa 1/7

II piętro Kraków

Godziny otwarcia

Pon - Piąt.: 9:00 - 20:00

Umów wizytę

rejestracja@impla.com.pl