Licówki | Stomatologia Impla Kraków

Licówki

Licówki – poprawiamy estetykę jamy ustnej

Licówki porcelanowe to cienkie, ceramiczne płytki, które przyklejane są na przednią powierzchnię zębów. Stosowane są w celu poprawy estetyki jamy ustnej bez konieczności wybielania zębów i stosowania aparatu ortodontycznego.
Umożliwiają one pokrycie rozległych wypełnień, uporczywych i trudnych do wybielenia przebarwień, zmianę kształtu zębów (wydłużenie lub poszerzenie), jak również korekcję uszkodzeń powstałych w wyniku uszkodzeń mechanicznych. Likwidują estetyczne niedoskonałości zębów sprawiając, że wyglądają one zdrowo i naturalnie. Są stosowane w celu szybkiej poprawy wyglądu uzębienia. Za ich pomocą osiągamy doskonałe efekty, mimo że ich założenie wymaga tylko minimalnej ingerencji w twarde tkanki zęba. Płytki wykonane są z porcelany, która barwą i połyskiem idealnie naśladują naturalne szkliwo zębów. Są odporne na procesy próchnicowe i przebarwienia. Dzięki nim możemy się cieszyć pięknym i białym uśmiechem przez wiele lat.

Zalecenia i przeciwwskazania:

Wskazaniami do zastosowania licówek są między innymi:

  • odbudowa częściowo utraconego zęba lub zębów,
  • zamknięcie przerwy między zębami,
  • korekta kształtu zębów,
  • przebarwienia korony zębów.

Stosowanie licówek jest niewskazane w przypadku:

  • nieprawidłowości zgryzowych,
  • parafunkcje i złe nawyki, takie jak obgryzanie paznokci czy zgrzytanie zębami,
  • brak lub niewystarczająca higiena jamy ustnej,
  • zbyt krótkie zęby (istnieje obawa, że powierzchnia przyklejania licówki jest zbyt mała, aby zapewnić jej utrzymanie).

Jeśli próchnica zniszczyła ząb w bardzo dużym stopniu, możliwe są inne metody, aby ochronić zęba i utrzymać długotrwały efekt. Więcej na ten temat na stronie Leczenie protetyczne

Licówki porcelanowe

Licówki porcelanowe

Jak wygląda wykonanie licówek w Impla Dental Clinic?

Wykonanie i założenie pacjentowi licówek obejmuje zazwyczaj dwa spotkania. Na pierwszym spotkaniu planowane są działania związane z wykonaniem licówek oraz następuje oszlifowanie wybranych zębów, pobranie wycisków i dobór koloru dla przyszłej licówki oraz założenie licówki tymczasowej. Na drugiej wizycie następuje osadzenie licówki właściwej.

Jak pielęgnować licówki?

Nie ma specjalnych wymagań dotyczących pielęgnacji zębów z licówkami. Należy normalnie dbać o jamę ustną stosując, pasty, płyny i nici dentystyczne, a także pamiętać o regularnych wizytach w gabinecie stomatologicznym.