Doskonały uśmiech

Licówki | Stomatologia Impla Kraków

Licówki porcelanowe są idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto pragnie pięknego uśmiechu przy minimalnej ingerencji stomatologicznej. W naszej klinice Stomatologia Impla Kraków możemy poprawić wygląd twarzy dzięki licówkom dentystycznym poprzez ukrycie naturalnych zębów za bardzo cienką warstwą porcelany. Licówki mogą być używane do zmiany kształtu, rozmiaru, koloru i symetrii zębów oraz uśmiechu.

Licówki – poprawiamy estetykę jamy ustnej

Licówki porcelanowe to cienkie, ceramiczne płytki, które przyklejane są na przednią powierzchnię zębów. Stosowane są w celu poprawy estetyki jamy ustnej bez konieczności wybielania zębów i stosowania aparatu ortodontycznego.

Umożliwiają one pokrycie rozległych wypełnień, uporczywych i trudnych do wybielenia przebarwień, zmianę kształtu zębów (wydłużenie lub poszerzenie), jak również korekcję uszkodzeń powstałych w wyniku uszkodzeń mechanicznych. Likwidują estetyczne niedoskonałości zębów sprawiając, że wyglądają one zdrowo i naturalnie.

Są stosowane w celu szybkiej poprawy wyglądu uzębienia. Za ich pomocą osiągamy doskonałe efekty, mimo że ich założenie wymaga tylko minimalnej ingerencji w twarde tkanki zęba. Płytki wykonane są z porcelany, która barwą i połyskiem idealnie naśladują naturalne szkliwo zębów. Są odporne na procesy próchnicowe i przebarwienia. Dzięki nim możemy się cieszyć pięknym i białym uśmiechem przez wiele lat.

Ze powodu na bardzo dobry efekt estetyczny tego zabiegu licówki porcelanowe stały się dziś bardzo popularnym sposobem poprawy wyglądu twarzy nie tylko wśród znanych osób.

Jak wygląda wykonanie licówek w Stomatologia Impla Kraków?

 • Dbając o najlepszy efekt estetyczny używamy najwyższej jakości licówek porcelanowych.
 • Wykonanie i założenie pacjentowi licówek obejmuje zazwyczaj dwa spotkania.
 • Na pierwszym spotkaniu planowane są działania związane z wykonaniem licówek oraz następuje oszlifowanie wybranych zębów, pobranie wycisków i dobór koloru dla przyszłej licówki oraz założenie licówki tymczasowej.
 • Na drugiej wizycie następuje osadzenie licówki właściwej.

Wskazaniami do zastosowania licówek są między innymi:

 • odbudowa częściowo utraconego zęba lub zębów,
 • zamknięcie przerwy między zębami,
 • korekta kształtu zębów,
 • przebarwienia korony zębów.

Stosowanie licówek jest niewskazane w przypadku:

 • nieprawidłowości zgryzowych,
 • parafunkcje i złe nawyki, takie jak obgryzanie paznokci czy zgrzytanie zębami,
 • brak lub niewystarczająca higiena jamy ustnej,
 • zbyt krótkie zęby (istnieje obawa, że powierzchnia przyklejania licówki jest zbyt mała, aby zapewnić jej utrzymanie).

Jeśli próchnica zniszczyła ząb w bardzo dużym stopniu, możliwe są inne metody, aby ochronić zęba i utrzymać długotrwały efekt. Więcej na ten temat na stronie Leczenie protetyczne

Jak pielęgnować licówki?

Nie ma specjalnych wymagań dotyczących pielęgnacji zębów z licówkami. Należy normalnie dbać o jamę ustną stosując, pasty, płyny i nici dentystyczne, a także pamiętać o regularnych wizytach w gabinecie stomatologicznym.

Zobacz efekty naszego leczenia

Przed i po – Wykonanie licówek porcelanowych na siekaczach centralnych, mostu cyrkonowego oraz koron cyrkonowych w odcinkach bocznych.

Aby zobaczyć efekt leczenia, proszę przesunąć białą strzałkę od prawej krawędzi zdjęcia do lewej.

12 446 91 71

Zadzwoń do nas

ul. Zdrowa 1/7

II piętro Kraków

Godziny otwarcia

Pon - Piąt.: 9:00 - 20:00

Umów wizytę

rejestracja@impla.com.pl