Stomatologia estetyczna | Stomatologia Impla Kraków

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna łączy w sobie różne metody leczenia, aby nadać zębom jak najpiękniejszy wygląd i harmonię. Możemy dokonać korekty koloru i kształtu zębów na przykład przy pomocy porcelanowych licówek. Zapewniamy również bezpieczne i skuteczne wybielanie.

Innym niezwykle ważnym elementem, którym zajmuje się stomatologia estetyczna jest uzyskanie harmonii w Państwa uśmiechu. W razie utraty zębów opracowujemy sposób uzupełnienia uzębienia, aby uzyskać jak najlepszy efekt i zapewnić pacjentom komfort.

Stomatologia estetyczna – proponowane zabiegi:

 • Wypełnienia kompozytowe –  do wypełniania ubytków używamy tylko materiały o dużej trwałości i doskonałej polerowalności. Wykonujemy estetyczne wypełnienia nie odróżniające się kształtem i kolorem od naturalnego zęba. Dobieramy i kształtujemy wypełnienia tak, aby upodobnić je do Państwa pozostałych zębów oraz zapewnić komfort.
 • Pełnoceramiczne wypełnienia Inlay’e, Onlay’e – można je zastosować przypadku dużych rekonstrukcji zębów. Są to ceramiczne wypełnienia wykonywane w laboratorium na modelu uzyskanym z wycisku. Zapewniają one dużą trwałość, estetykę i wygodę.
 • Licówki porcelanowe – to cienkie, ceramiczne płytki, które przykleja się na przednią powierzchnię zębów. Umożliwiają one pokrycie rozległych wypełnień, uporczywych i trudnych do wybielenia przebarwień, zmianę kształtu zębów (wydłużenie lub poszerzenie). Likwidują estetyczne niedoskonałości zębów sprawiając, że zęby wyglądają zdrowo i naturalnie. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie Licówki
 • Wybielanie zębów – zabieg odbywa się przy użyciu żelu Opalescence. Proponujemy Państwu dwa rodzaje zabiegów wybielających:
  – wybielanie nakładkowe nocne (pacjent sam aplikuje żel do nakładki)
  – wybielanie w gabinecie.
  Więcej na ten temat znajdziesz na stronie Wybielanie zębów
 • Korony, mosty – nawet znacznie zniszczone zęby mogą jeszcze uzyskać piękny wygląd. Jeśli pacjentowi brakuje jednego lub więcej zębów zębów, wykonujemy mosty porcelanowe. Możemy wykonać korony  porcelanowe lub protezy. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie Leczenie protetyczne
 • Implanty – polecane są by przywrócić harmonię twarzy w razie utraty zębów. Rozwiązanie to jest najbardziej zbliżone do naturalnego uzębienia. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie Implantologia
 • Konsultacje stomatologiczne – w trakcie wizyty zadbamy o opracowanie najlepszego planu leczenia w zakresie stomatologii estetycznej i stomatologii zachowawczej oraz profilaktyki.

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pomagają uzyskać piękny uśmiech