Protetyka stomatologiczna

  • Planowanie uśmiechu, możliwe dzięki możliwościom obrazowania 3D (skaner zębów, tomografia komputerowa), pozwala nam na zaprojektowanie naturalnie wyglądających koron i mostów, w taki sposób, aby poprawiały wygląd, ułatwiały żucie i pozwalały na prawidłową wymowę.
  • Dzięki połączeniu wiedzy i doświadczenia z dziedziny implantologii i protetyki, jesteśmy w stanie zapewnić piękny uśmiech nawet w przypadku całkowitego braku zębów, co jeszcze niedawno wydawało się rzeczą niemożliwą.

Młodzieńczy uśmiech mimo upływu lat

Oferowane zabiegi

  • Korony porcelanowe – gdy zęby wymagają większej troski (np. mają duże wypełnienia) dobrym rozwiązaniem są korony. Korona służy do całkowitego przykrycia uszkodzonego zęba. Korony trwale chronią zęby, a nowoczesne techniki sprawiają, że zęby wyglądają naturalnie. Więcej można w zakładce: Korony pełnoceramiczne
  • Mosty porcelanowe (lub metalowo-porcelanowe) – zalecane w przypadkach, gdy pacjentowi brakuje jednego lub więcej zębów. Mosty odbudowują braki uzębienia za pomocą połączonych koron porcelanowych, wklejonych trwale na sąsiednie zęby. Mosty są komfortowym rozwiązaniem, a ich użytkowanie jest bardzo zbliżone do używania zębów naturalnych.
  • Protezy na zatrzaskach – można ominąć efekt widocznych elementów (klamer i podparć) stosując protezy szkieletowe na zatrzaskach
  • Licówki – W przypadku pacjentów, którzy potrzebują poprawy estetyki zniszczonych zębów (niewielkich uszkodzeń zębów, np. pęknięć, ukruszonych czy startych brzegów, nieestetycznych bruzd, szpar, czy trwałych przebarwień korzystnym rozwiązaniem są licówki.
  • Stała proteza zębowa na implantach – Nowoczesna technika All-on-4 polega na zastąpieniu braku zębów protezą osadzoną na czterech implantach.

Leczenie protetyczne poprawia komfort życia

Leczenie protetyczne składa się z kilku etapów, z których najważniejszy to pełna diagnostyka i określenie oczekiwań pacjenta. W oparciu o doświadczenie, najnowszy sprzęt diagnostyczny przygotowywany jest indywidualny plan leczenia, który zawiera wytyczne zabiegów przygotowawczych do leczenia protetycznego na zębach własnych bądź na implantach.

Dlaczego u nas?

  • Jesteśmy kliniką, która specjalizuje się w tworzeniu nowoczesnych uzupełnień protetycznych.
  • Łączymy kompetencje lekarzy posiadających specjalizacje z dziedziny chirurgii, periodontologii, endodoncji. Mamy bardzo duże doświadczenie zarówno w dziedzinie protetyki jak i implantologii.
  • Nowoczesny sprzęt diagnostyczny i zabiegowy pozwala nam na osiągnięcie świetnych efektów.

Zapisz się do naszego specjalisty

lek. dent.

Tomasz Grzegorek

Ukończył Wydział Lekarski Oddział Stomatologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Lekarz Uniwersyteckiej Kliniki Stomatologicznej w Krakowie (2002–2007). Od 2003 r. prowadzi indywidualną praktykę stomatologiczną. Ukończył Curriculum Implantologiczne Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego, które jest pierwszym stopniem umiejętności implantologicznej PSI, DGOI (Niemieckiego Stowarzyszenia Implantologicznego) i ICOI największej międzynarodowej organizacji implantologicznej na świecie. Umiejętność implantologiczną i tytuł lekarz implantolog według wyżej wymienionych stowarzyszeń uzyskał po zdaniu egzaminu FELLOWSHIP w 2015 roku. Implantologia od lat stanowiła centrum jego zawodowych zainteresowań, dlatego też wiedzę i swoje umiejętności zgłębia uczestnicząc w licznych kursach i kongresach implantologicznych.
Zawsze dba o jak najlepszy efekt swojej pracy oraz o to, by zapewnić pacjentom komfort i bezpieczeństwo. Największą satysfakcję przynosi mu zadowolenie pacjenta po zakończeniu leczenia.
Jest członkiem PSI (Polskie Stowarzyszenie Implantologiczne), ICOI (International Congress of Oral Implantologists), DGOI (Deutsche Gesellshaft für Orale Implantologie).

Umów się na konsultację

Najczęściej zadawane pytania

Kiedy udać się do protetyka?

Są następujące wskazania do wizyty u protetyka: występujące braki w uzębieniu, ukruszony lub złamany ząb, potrzeba poprawy estetyki uzębienia.

Jak dbać o zęby po zabiegu?

Każde uzupełnienie protetyczne wymaga od pacjenta jeszcze większej dbałości o odpowiednią higienę jamy ustnej oraz przestrzeganie regularnych wizyt kontrolnych i profilaktycznych w gabinecie stomatologicznym.

Co to jest leczenie implantoprotetyczne?

Leczenie implantoprotetyczne jest terapią z pogranicza kilku dziedzin medycyny: periodontologii, protetyki, chirurgii stomatologicznej i laryngologii.

Cele leczenia implantologicznego są takie same jak leczenia protetycznego, z tą jednak różnicą, że implantologia dysponuje o wiele szerszymi możliwościami leczenia pacjentów niż konwencjonalne leczenie protetyczne. Leczenie implantoprotetyczne, o ile względy życiowe tego nie wymagają i nie koliduje to z obecnym stanem wiedzy medycznej, wykonywane jest na koniec całej rehabilitacji.