Dlaczego warto zdecydować się na leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe pod mikroskopem to nowoczesna metoda, która daje nam szansę na uratowanie zębów, które w innym wypadku musiałyby zostać usunięte.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem to nowoczesna metoda, która daje nam szansę na uratowanie zębów, które w innym wypadku musiałyby zostać usunięte.

  1. Na czym polega leczenie kanałowe pod mikroskopem?
  2. Czym się różni leczenie kanałowe pod mikroskopem od leczenia kanałowego tradycyjną metodą?
  3. Czy leczenie kanałowe pod mikroskopem jest bolesne?
  4. Jak długo trwa leczenie kanałowym pod mikroskopem?
  5. Leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem – kiedy jest wskazane
  6. Ile kosztuje leczenie kanałowe pod mikroskopem
  7. Podsumowanie

Na czym polega leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Leczenie kanałowe mikroskopowe jest uważane za doskonałą i precyzyjną metodę, ponieważ daje możliwość dokładnego powiększenia obrazu leczonego zęba i w efekcie bardzo precyzyjne oczyszczenie systemu kanałowego. Zwiększa dokładność oczyszczenia i wypełnienia kanałów, umożliwia zauważenie mikropęknieć oraz drobnych kanałów. Precyzję leczenia gwarantują specjalistyczne mikroskopy, które 25-krotnie powiększają pole zabiegowego oraz je oświetlają. Możliwość dokładnego przedstawienia leczonego obszaru zwiększa skuteczność zabiegu.

Czym się różni leczenie kanałowe pod mikroskopem od leczenia kanałowego tradycyjną metodą?

W procesie leczenia nie ma zasadniczej różnicy: w obu przypadkach polega ono na usunięciu martwych tkanek lub nieszczelnego wypełnienia ze światła kanału, odkażeniu go, a następnie szczelnym wypełnieniu.

Największą różnicą jest wykorzystanie mikroskopu, który pozwala na niemożliwą w przypadku tradycyjnej metody precyzję i dokładne opracowanie kanałów korzeniowych. Więcej na temat leczenia kanałowego można przeczytać tutaj.

Czy leczenie kanałowe pod mikroskopem jest bolesne?

Nie. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym.

W czasie leczenia pacjent znajduje się w pozycji leżącej. Nad jego głową umieszczony jest mikroskop, którego pozycję można regulować w zależności od potrzeb. Stomatolog jest usytuowany za głową pacjenta, co zapewnia komfort dla zarówno dla pacjenta, jak również dla lekarza.

Zabieg odbywa się w pozycji leżącej, co wielu pacjentów uważa za bardziej komfortowe niż leczenie w pozycji siedzącej.

Jak długo trwa leczenie kanałowe pod mikroskopem?

To zależy. W przypadku jednego zęba na leczenie kanałowe może trwać jedną albo dwie wizyty. Długość wizyty jest uzależniona od ilości leczonych zębów i kanałów oraz stopnia skomplikowania zabiegu. Zazwyczaj trwa ona od 1 do 2 godzin, ponieważ zastosowanie mikroskopu w leczeniu kanałowym pozwala skrócić czas leczenia.

Leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem – kiedy jest wskazane

Leczenie mikroskopowe dobrze sprawdza się w przypadkach nietypowych, trudnych do zlokalizowania gołym okiem albo przy poważnych stanach zapalnych.

Wskazania do leczenia kanałowego pod mikroskopem:

  • kręte, wąskie kanały z odgałęzieniami, które bez użycia mikroskopu byłyby trudne do leczenia
  • uszkodzenia kanałów
  • powtórne leczenie kanałowe

Ile kosztuje leczenie kanałowe pod mikroskopem

Cena leczenia kanałowego zęba pod mikroskopem jest wyższa niż w przypadku leczenia tradycyjnego, ponieważ wymaga odpowiedniego sprzętu oraz odpowiednich kwalifikacji i umiejętności lekarza w tym zakresie. Za to leczenie jest nie tylko dokładniejsze, ale i skuteczniejsze. Dobrze też zwrócić uwagę na fakt, że powtórne leczenie kanałowe zęba jest zawsze droższe i trudniejsze, lepiej więc zrobić to od razu dokładnie.

Podsumowanie

Leczenie kanałowe w stomatologii to metoda stosowana od lat, jednak umożliwienie używania w gabinetach nowoczesnych mikroskopów pozwala skutecznie leczyć też bardzo skomplikowane przypadki. Więc nawet jeśli uważasz, że Twojego zęba nie da się już uratować warto umówić się na wizytę konsultacyjną, bo może okazać się, że dzięki nowoczesnym metodom zachowasz zdrowe zęby na długie lata. Zapraszamy do naszej kliniki stomatologicznej w Krakowie.