Czy implanty zębów trzeba wymieniać?

Implanty to najbardziej komfortowy i trwały sposób uzupełnienie braków zębów. Jest to rozwiązanie zarówno estetyczne, jak i komfortowe. Implanty wyglądają naturalnie i dają uczucie odzyskania utraconych zębów. Wielu Pacjentów zadaje nam jednak pytanie, czy mają one dożywotnią trwałość oraz jak należy o nie dbać, by nie narażać ich na zniszczenie.

Spis treści:

  1. Trwałość implantów
  2. Co wpływa na trwałość implantów zębów?
  3. Trwałość implantów zębów a wybór gabinetu
  4. Jak właściwie dbać o implanty zębów?
  5. Podsumowanie

Trwałość implantów

Implanty to bardzo trwałe rozwiązanie. Jeśli zostaną poprawnie wprowadzone, z przestrzeganiem wszystkich zasad – jest to jedna z najtrwalszych z obecnie metod uzupełnienia ubytków zębów.

Co wpływa na trwałość implantów zębów?

Jeśli zostały wykonane z wysokiej klasy materiału materiału i są prawidłowo zintegrowane z kością, implanty są w zasadzie niezniszczalne. Dużo tu zależy od umiejętności i doświadczenia lekarza, który dokonuje zabiegu. Bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na trwałość implantów jest właściwa higiena jamy ustnej.

Trwałość implantów zębów a wybór gabinetu

Warto zdecydować się na zabieg w gabinecie, w którym pracują wysokiej klasy specjaliści, zapewniający jakość i bezpieczeństwo na każdym etapie leczenia oraz gwarantujący użycie wysokiej klasy materiałów. W naszym centrum stomatologicznym wykonujemy zabiegi implantologiczne, polegające na wszczepieniu implantów z czystego, certyfikowanego tytanu – materiału bardzo dobrze tolerowanego przez ludzki organizm. Nasz zespół to doświadczeni lekarze, stale podnoszący kwalifikacje na kursach i sympozjach naukowych w kraju i za granicą. Mamy duże doświadczenie, przeprowadziliśmy już wiele udanych zabiegów.

Jak właściwie dbać o implanty zębów?

  • Bezpośrednio po zabiegu wprowadzenia implantu należy przestrzegać odpowiedniej diety. Zalecana jest w pierwszym okresie po zabiegu miękka dieta. Przez pewien czas warto unikać szczególnie twardych składników, np. orzechów.
  • Na koronie zęba osadzonej na implancie może tworzyć się płytka bakteryjna. Należy zadbać o higienę, używając specjalnych do tego celu miękkich szczoteczek.
  • Warto również używać nici dentystycznej, by oczyścić trudniej dostępne miejsca.
  • Jamę ustną można płukać płynami, które zapobiegają tworzeniu się kamienia nazębnego.
  • Zaleca się regularne korzystanie z wizyt kontrolnych.
  • Wskazana jest też profesjonalna higienizacja w gabinecie raz lub dwa razy w roku, aby uniknąć chorób przyzębia, które mogą uszkodzić implant.

Podsumowanie

Implanty są znakomitym sposobem uzupełniania brakujących zębów. Ich trwałość zależy zarówno od materiału z jakiego zostały wykonane, jak i od właściwej integracji implantu z kością. Ważne jest zachowanie należytej higieny jamy ustnej, co pozwoli cieszyć się pięknym uśmiechem przez długie lata. Jeżeli masz pytania lub wątpliwości, zapraszamy do umówienia się na wizytę konsultacyjną.